Microsoft Silverlight

Microsoft Silverlight 5.1.20125.0

Odpowiedź Microsoftu na Adobe Air

Zalety

  • Lekka wtyczka
  • Strumienie o wysokiej rozdzielczości i wideo HD
  • Płynna obsługa przesyłania strumieniowego

Wady

  • Brak obsługi treści Flash lub AAC
  • Skłonny do błędów na Macu
  • Strumienie mogą zająć trochę czasu

Niezły
6

Chociaż Silverlight Microsoftu był pierwotnie pomyślany jako konkurent Adobe Flash, to teraz konkuruje z platformą Abobe Web 2.0, Adobe Air.

Mówiąc surową prawdą, Microsoft Silverlight już znacznie spadł za Adobe Air i jest typowy dla produktów Microsoft na Macu, jest podatny na błędy. W typowym stylu Microsoftu gigant oprogramowania z pewnością przegapił łódź, dążąc do zastąpienia Adobe Flash, gdy świat internetowy już przesuwał się w kierunku interaktywnych platform Web 2.0, takich jak Adobe Air.

Microsoft Silverlight to lekka wtyczka, która pozwala na przeglądanie zawartości Silverlight w przeglądarce. Działa z większością przeglądarek, w tym Firefox i Safari. Po instalacji instalacja nie jest wyświetlana, ale zalecamy, abyś to zrobił, ponieważ pierwsza strona zawartości Silverlight, do której uzyskałem dostęp po instalacji, po prostu spowodowała awarię przeglądarki.

Najważniejsze udoskonalenia najnowszej wersji Microsoft Silverlight to płynniejsze przesyłanie strumieniowe, zarządzanie DRM i odtwarzacz poza przeglądarką. Odtwarzacz poza przeglądarką jest jednak zależny od tego, czy deweloperzy go akceptują, a jak dotąd dostępnych jest kilka przykładów. Funkcja płynnego przesyłania strumieniowego wyeliminuje wiele problemów związanych z przesyłaniem strumieniowym, które nękały Silverlight w przeszłości. Jeśli przepustowość spadnie poniżej 3 Mb / s, uruchomi się płynne przesyłanie strumieniowe, dzięki czemu nie wpłynie to na Twój film.

Microsoft Silverlight może przesyłać strumieniowo wideo w wysokiej rozdzielczości i obsługuje filmy w jakości HD. Jeśli chcesz utworzyć zawartość dla Silverlight, potrzebujesz Expression Studio i Visual Studio. W rzeczywistości ta ostatnia wersja jest szczególnie interesująca dla programistów, ponieważ dodaje 60 konfigurowalnych elementów sterujących, nowe kontenery układu, "głębokie łączenie" w celu tworzenia zakładek stron, optymalizacji pod kątem wyszukiwarek i rozszerzonej obsługi danych.

Oznaki są jednak takie, że Microsoft już zdał sobie sprawę, że bitwę o treści internetowe wygrywa znacznie bardziej stabilna i stabilniejsza platforma Adobe Air, a zatem kieruje ją do użytkowników biznesowych. Strona główna Silverlight oferuje: "Dowiedz się, w jaki sposób Silverlight jest odpowiedni dla Twojej firmy". Wskazuje, że firmy takie jak Continental Airlines przyjęły Microsoft Silverlight do użytku w systemie rezerwacji, pokazując, że Microsoft wie, po której stronie jest posmarowany chleb.

Microsoft Silverlight prawdopodobnie opuścił łódkę tak daleko, jak Web 2.0, chociaż prawdopodobnie nie ma sposobu, w jaki użytkownicy Maca mogliby go ominąć, ponieważ zawsze będą strony internetowe, które będą przesyłać strumieniowo zawartość za pomocą Silverlight, a nie Flasha.

Brak dostępnych informacji o wydaniu.

Zmiany

  • Brak dostępnych informacji o wydaniu.
Microsoft Silverlight

Download

Microsoft Silverlight 5.1.20125.0

Opinie użytkowników o Microsoft Silverlight